نام زیرپورتال : خراسان رضوی

1396/9/2 پنجشنبه

معاون توسعه مدیریت ومنابع وزارت اقتصاد در مشهد:

تفویض اختیارات به استانها وتمرکز زدایی نگاه و باور وزیر اقتصاد می باشد

دکتر مهدی قدمی در جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت اقتصاد در مشهد که با حضور مدیر کل امور استانها در سالن خیام اداره کل اموراقتصادی ودارایی خراسان رضوی برگزار شد ، با اشاره به اهمیت تمرکز زدایی اظهار داشت : تفویض اختیارات به استانها وتمرکز زدایی نگاه و باور ویژه وزیر اقتصاد می باشد.

ایشان تمرکز زدایی را در راستای تاکیدات رئیس جمهوری مبنی بر رعایت حقوق شهروندی وتکریم ارباب رجوع دانست وگفت: اگر بتوانیم اختیارات را از حالت متمرکز خارج کنیم ، میتوانیم توانمندی ها را تقویت  و گلوگاهها را تسهیل نمود و این امر موجب بهبود عملکرد استانها و رضایت مردم خواهد شد.
ایشان در بخش دیگری از سخنانش ضمن تقدیر از هماهنگی دستگاههای تابعه در کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه بیان داشت: وزارت امور اقتصاد از معدود دستگاههای بود که عملیات کمک رسانی آن بصورت روان انجام شد. ایشان تصریح کرد: کمک های این وزارتخانه از روز دوم شروع شد بطوری که سازمان اموال تملیکی دراستانهای کشور 7 میلیارد کمک نقدی داشته وبا وجود برخی مشکلات 150 میلیارد تومان مصوبه هیات دولت از سوی وزارت اقتصاد تامین شده و500 میلیارد از بودجه دستگاههای مرتبط به کمک رسانی مانند ارتش ، سپاه وهلال احمر نیز پرداخت شد.
دراین جلسه مدیر کل امور اقتصادی ودارایی خراسان رضوی نیز با ارائه گزارشی از وضعیت اقتصادی استان گفت: استان خراسان رضوی با 8 درصد جمعیت کشور دارای ظرفیتها وجاذبه های بسیاری است که باعث شده در جذب منابع بانکی رتبه اول کشور را داشته باشد. ایشان در زمینه اوراق تسویه خزانه اظهار داشت: در این استان از این اوراق استقبال خوبی شده بطوری که در سال گذشته 4 میلیارد و600 میلیون تومان از بدهی و بستانکاری دولت در ارتباط با بخش خصوصی توسط این اوراق تهاتر شده و در سال جاری نیز با جهش قابل ملاحظه ای، تاکنون 39 میلیارد تومان اوراق تسویه درخواست شده که 27 میلیارد آن صادر شده و پیش بینی میشود تا پایان سال این رقم به 50 میلیارد تومان برسد.
دکتر رمضانی در خصوص وضعیت سرمایه گذاری استان بیان داشت: مصوب سرمایه گذاری در سال گذشته 162 میلیون دلار بود که در سال جاری این رقم تا کنون به رقم 578 میلیون دلار رسیده است. وی با اشاره به مقام اول استان خراسان رضوی در کشور از لحاظ تعداد طرح های سرمایه گذاری، بیان داشت :  در سال جاری تاکنون 22 طرح  سرمایه گذاری مصوب شده که معادل کل سال 95 می باشد .
دراین جلسه مدیران استانی وزارت امور اقتصادی ودارایی مسائل ومشکلات دستگاههای خودر ا مطرح وتوضیحات لازم توسط دکتر قدمی ارائه گردید.

عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

مشهد- بلوار خیام جنوبی- بعد از چهارراه ارشاد- تلفن(گویا):37635602-051 دورنگار:37685077-051 کدپستی:14311-91859  صندوق پستی:489-91735
^