نام زیرپورتال : خراسان رضوی

1397/8/17 پنجشنبه

نشست صميمي فعالين اقتصادي استان خراسان رضوي با وزير امور اقتصادي ودارايي در مشهد برگزار شد

در راستاي بهره مندي از نقطه نظرات فعالين اقتصادي و افراد دارای تجربه در بخش خصوصي و تعاوني و به منظور بررسي چالشها و مشكلات اقتصادي كشور، جلسه اي با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی، نمايندگان بخش خصوصي و روساي اتاق اصناف، اتاق بازرگاني، صنايع، معادن وكشاورزی، اتاق تعاون، خانه صنعت ومعدن، انجمن قطعه سازان خودرو، اتحاديه صادر كنندگان و انجمن مديران صنايع استان خراسان رضوي در محل اداره كل امور اقتصادي ودارايي خراسان رضوی برگزار شد.

در اين جلسه فعالين بخش خصوصي و تعاوني به بيان ديدگاهها و نظرات خود در خصوص موضوعات مختلف از قبیل تسهیل در تامين مالي واحدهاي توليدي، اصلاح قانون ماليات بر ارزش افزوده و ایجاد توازن در وصول ماليات، پزهیز از نرخ گذاری دستوری قیمتها، مساعدت در تامین سرمايه در گردش بنگاههاي توليدي، و منطقی ساختن نرخ بهره بانكي، حل چالشهای تامين ارز صادراتي و پيمان سپاري ارزي پرداخته و به ضرورت استفاده از نظرات علمي اساتيد دانشگاهها و تفويض اختيارات به استانها اشاره داشتند.

 دراين جلسه وزير امور اقتصادي ودارايي بيان كرد : فهرست تحريمي ارائه شده از سوي آمريكا و مصاحبه  هاي مقامات آمريكايي نشان از دشمني آشكار با ايران دارد. براي مقابله با اين تهدیدات ظالمانه، بايستي سيستم ها و نهادهاي اقتصادي موجود به شكلي جديد  و نوآورانه سازماندهي شود.

دكتر دژپسند افزود: در شرايط حاضر بخش خصوصي بايد جلودار اقتصاد كشور باشد و دولت بايد تمام توان خود را براي حمايت  وتوانمندسازي فعالین اقتصادی به كار گيرد.

در پايان جلسه وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن قدر داني از ارائه نظرات ارزشمند از سوي حضار، هم انديشي ميان بخش دولتي و خصوصي را راهكاري براي ايجاد اجماع براي حل مسائل و مشكلات دانستند.


عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

مشهد- بلوار خیام جنوبی- بعد از چهارراه ارشاد- تلفن(گویا):37635602-051 دورنگار:37685077-051 کدپستی:14311-91859  صندوق پستی:489-91735
^